Arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) eterinis aliejus, NATURÉE
Arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) eterinis aliejus, NATURÉE
Kodas: NAT006Kaina 556 EUR795 EURSutaupykite 239 EURNatūralus grynas arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) eterinis aliejus.
Tūris10 mlGamintojasNaturéeSertifikuotasTaip-
NATURÉE® Arbatmedžių (pražangialapių mirtenių) eterinis aliejus, 10 ml
Pražangialapė mirtenė (bot. Melaleuca alternifolia, Myrtaceae, mirtinių šeima), vadinamasis „arbatmedis“ angl. - „tea tree“.
Pražangialapė mirtenė (lot. Melaleuca alternifolia) ) yra kilusi iš Australijos, priskaičiuojama per 200 šio augalo rūšių. Pražangialapės mirtenės auga iki 3 metrų. Laukinėje gamtoje šie medžiai auga miškuose, dažniausiai prie upių ir pelkių pakraščiuose.
Arbatmedžių eterinis aliejus išgaunamas distiliuojant pražangialapių mirtenių lapus. Nustatyta, kad arbatmedžių eteriniame aliejuje vyrauja terpenai, net iki 40 proc. distiliato tūrio. Šiame aliejuje daugiau nei 100 veikliųjų medžiagų, dėl to arbatmedžių eterinio aliejaus pritaikomumas ir nauda žmogaus organizmui nenuginčijami. Dėl antiseptinių ir antibakterinių savybių, plačiai vartojama ir liaudies medicinoje, ir aromaterapijoje.Veikia ne tik Candida albicans, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus aureus, bet ir kai kuriuos virusu, slopina uždegiminius procesus. Tai gi, medicinoje arbatmedžių eterinis aliejus plačiai vartojamas preparatuose, kurie skirti kovoti su virusinėmis infekcijomis ir bakterijomis.
Aromaterapinis šio eterinio aliejaus poveikis – stulbinamas. Vos keli įlašinti lašai į difuzorių ar kaitinamąją eterinių aliejų lempą iš karto pasklinda ore. Tai malonus, subtilus kvapas, kurio nesupainiosi su kitais eteriniais aliejais. Arbatmedžių aliejaus aromaterapija palengvina kvėpavimą sergant sinusitu ar rinitu. Netradicinėje medicinoje arbatmedžių aliejų vartoja nuo pleiskanų, grybelinėms nagų ligoms, aknei ir pūslelinei gydyti, taip pat profilaktiškai.
Patalpų aromatizavimas
Arbatmedžių eterinis aliejus puikiai dera su citrinų, eukaliptų arba levandų eteriniais aliejais santykiu (1:1). Nepamirškite eksperimentuoti. Įlašinkite 4–5 lašus eterinio aliejaus į difuzorių ar aromatinėje lempoje esantį vandenį. Patalpoje pasklis kvapas. Jei neturite difuzoriaus ar aromatinės lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūros trukmė 15–30 min. Vaikų patalpoms pakaks 1–2 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus.
Vartojant šį eterinį aliejų derėtų vadovautis taisykle – mažiau yra geriau. Net 0,5 arbatinio šaukštelio arbatmedžių aliejaus gali sukelti ataksiją, mieguistumą. Dėl labai stiprios arbatmedžių aliejaus koncentracijos jo negalima gerti, jis naudojamas tik iš išorės.
Apdairiai vartodami arbatmedžių aliejų Jūs nustebsite, kokios vertingos gamtos dovanos mums. Šis aliejus ne tik malonaus kvapo, bet ir naikina virusus bei bakterijas. Tai puikus pagalbininkas valant patalpų orą ir jį aromatizuojant, dezinfekuojant. Be to, arbatmedžių aliejus dažnai įeina į natūralių valymo priemonių sudėtį.